Benton Honest Cleansing Foam 150 g
Tämä hellävarainen puhdistusvaahto on suunniteltu erityisesti seka- ja rasvoittuvalle iholle, joka kaipaa syväpuhdistusta ilman kuivattavaa tunnetta. Innovatiivinen koostumus poistaa tehokkaasti epäpuhtaudet ja jättää ihon pehmeäksi, tasapainoiseksi ja hoidetuksi.
Miten se toimii?
Tämä puhdistustuote alkaa täyteläisenä voiteena, joka veden kanssa kosketuksiin joutuessaan muuttuu runsaaksi ja pehmeäksi vaahdoksi. Se puhdistaa ihohuokoset perusteellisesti samalla, kun kasviuutteet, kuten vihreä tee ja lakritsijuuri, rauhoittavat ihoa. Sisältämänsä kameliaöljyn ja aloe veran ansiosta tuote ylläpitää ihon kosteustasapainoa, jolloin kasvot tuntuvat pesun jälkeen joustavilta ja raikkailta. Rauhoittava cica auttaa lievittämään mahdollista ärsytystä ja tukee ihon hyvinvointia päivittäisessä käytössä.
Sopii
Sekaiho · Rasvoittuva iho · Epäpuhtauksille alttiille iholle · Päivittäiseen puhdistukseen
Mikä tekee siitä ainutlaatuisen?
- Muuntuva koostumus muuttuu voiteesta ylellisen pehmeäksi vaahdoksi
- Syväpuhdistaa ihohuokoset tehokkaasti vaikuttamatta ihon luonnolliseen kosteussuojaan
- Sisältää rauhoittavaa cica-uutetta ja aloe veraa, jotka vähentävät ihon punoitusta
- Vihreä tee ja lakritsijuuri kirkastavat ja tasapainottavat ihon sävyä
Tuotenumero: 69410
- 2018-10-18
Tuotekuvaus ja inci ovat mitä loistavimmat, mutta omalla hieman pintakuivalla, mutta rasvoittuvalla iholla tämä ei oikein toiminut. Puhdistusianeen koostumus on aivan ihana, mutta huuhtelun jälkeen kasvot jäivät kuivan ja kiristelevän tuntuiseksi, että nahkeaksi. Omalla iholla ei toiminut, mutta vähemmän kuivalla iholla tämä voisi olla ihanteellinen!
- 2018-07-06
Puhdistaa ihon tehokkaasti, mutta ihoa ärsyttämättä. Vaahtoaa juuri sopivasti eikä jätä ihoa kiristävän tuntuiseksi. Pieni miinus hieman tunkkaisesta hajusta, joka ainakin itselläni tulee kasvoja pestessä inhottavasti nenään.
- 2018-03-07
Noin kolmen viikon käyttökokemuksella tuote on ollut aivan loistava sekaiholleni. Iho tuntuu suoraan pesun jälkeen hieman kuivalta, mutta kasvoveden ja kosteutuksen jälkeen oikein ihanan pehmeältä. Ilman pesun jälkeistä kuivuuden tunnetta tuote olisi saanut täydet viisi tähteä. Tuoksu on mieto ja koostumus samettisen pehmeä! Pakkaus on todella riittoisa.

