COSRX Advanced Snail Hydrogel Eye Patches 60 kpl
Nämä innovatiiviset hydrogeelinaamiot on kehitetty virkistämään ja kosteuttamaan silmänympärysihoa, ja ne sopivat kaikille ihotyypeille. Etanaseerumi ja niasiiniamidi tekevät katseesta välittömästi kirkkaamman ja ihosta täyteläisemmän tuntuisen.
Miten se toimii?
Nämä viilentävät hydrogeelilaput mukautuvat pehmeästi iholle ja vapauttavat kosteuttavia ainesosia suoraan herkälle silmänympärysalueelle. Etanaseerumi auttaa rauhoittamaan ja elvyttämään ihoa, kun taas niasiiniamidi tasoittaa ihon sävyä ja häivyttää väsymyksen merkkejä. Pakkaus sisältää kahden kokoisia lappuja, joiden ansiosta ne istuvat optimaalisesti eri silmänmuodoille ja kohdistuvat juuri oikeisiin kohtiin. Geelimäinen koostumus tuntuu iholla raikkaalta ja jättää jälkeensä levänneen ja heleän ilmeen.
Sopii
Kaikille ihotyypeille · Tummat silmänaluset · Kosteutukseen · Väsyneelle iholle · Päivittäiseen käyttöön
Mikä tekee siitä ainutlaatuisen?
- Sisältää etanaseerumia, joka ravitsee ihoa ja auttaa ylläpitämään sen fuktasapainoa
- Niasiiniamidi kirkastaa ihoa ja auttaa vähentämään tummuutta silmien alla
- Kaksi eri kokoa varmistavat täydellisen istuvuuden ja kohdennetun hoidon
- Hydrogeeliteknologia takaa tehokkaan imeytymisen ja välittömän viilentävän tunteen
Tuotenumero: 189817
- 2026-08-05
Etsin tuotetta, joka voisi vähentää tummia silmänalusia. Mutta sen sijaan sain silmäpusseja - ei sekään ollut kiva juttu. Ehkä jokin allerginen reaktio. En aio käyttää tuotetta. Tuotekuvauksessa ei mainita, että näin voisi käydä.
- 2026-06-12
Hyvä
- 2026-05-07
Epätavallinen muoto niissä
- 2026-01-07
Muutaman ensimmäisen päivän aikana ero on huomattava, mutta sen jälkeen en usko näkeväni mitään huomattavaa eroa paitsi että se kirkastaa hieman silmänalusten väriä. Hyvin säästeliäästi geeliä käytettynä se on melko kuiva. Liukuu myös silmien alla.
- 2025-08-20
Kosteuttaa paljon ja sopii hyvin silmien ympärille, ei leviä. Olen erittäin tyytyväinen. Eron todella näkee.
- 2025-08-09
Annan tälle tuotteelle 5 tähteä epäröimättä. COSRX Advanced Snail Hydrogel -silmänympäryslaastarit ovat tulleet uudeksi suosikiksi ihonhoitorutiinissani. Ne antavat viilentävän ja rauhoittavan tunteen levitettynä, joten ne sopivat täydellisesti sekä aamukäyttöön turvotuksen vähentämiseksi että iltakäyttöön rentouttavaksi hetkeksi. Koostumus on pehmeä ja joustava, ja laastarit pysyvät paikoillaan lipsumatta. Jo muutaman käyttökerran jälkeen huomasin, että silmäni alla oleva iho on kosteutettumpi ja joustavampi. Tummat silmänaluset ovat vaaleammat ja juonteet vähemmän näkyvissä, mikä antaa minulle säteilevämmän ja raikkaamman ulkonäön. Rakastan eniten sitä, että ne tarjoavat sekä välittömiä tuloksia että pitkäkestoisen parannuksen. Lisäksi ne eivät jätä tahmeaa jäämää, joten iho tuntuu pehmeältä ja raikkaalta heti levityksen jälkeen. Lisäetuna on herkkä ja miellyttävä tuoksu, joka tekee käytöstä entistä ylellisempää. Suosittelen niitä lämpimästi kaikille, jotka haluavat hoitaa silmänympärysihoaan. Suosittelen niitä kaikille, jotka haluavat hoitaa ja ravita silmänympärysihoaan, iästä riippumatta. Ne sopivat erityisen hyvin niille, jotka saattavat istua tuntikausia ruudun ääressä, kamppailla aamuturvotuksen kanssa tai haluavat vain hemmotella itseään jollain ulkonäkönsä parantamiseksi! Monet muut, esimerkiksi Normalin tuotteet, ovat paljon halvempia ja kuivuvat hyvin nopeasti eivätkä anna pitkäaikaisia tuloksia! Olen testannut ja ostanut sieltä monia, koska niiden oletetaan sisältävän muun muassa vitamiineja, mutta tämä antoi tuloksia välittömästi!
- 2025-08-07
Rauhoittaa silmänympärysihoa ja vähentää turvotusta huonosti nukutun yön jälkeen. Laastarit joutuu kuitenkin usein "työntämään" takaisin oikeaan asentoon, koska ne ovat yleensä hieman liian sileitä/liukkaita ja valuvat alas.
- 2025-06-07
Kosteuttaa todella hyvin!
- 2024-11-08
Tykkään tästä! Ehkä hieman isot, ja pienet ovat mielestäni tarpeettomia. Niitä on vaikea saada pysymään paikoillaan ennen kuin ne kuivuvat hieman. Mutta lopputulos on erinomainen! Paljon kosteutta!
- 2024-11-05
Rakastan brändiä. Ja hyvä keitto aiheesta tässä sarjassa. Hienoa, että se tulee kolmessa osassa.







