-10%

Dermalogica Special Cleansing Gel Duo 2 X 500 ml - 1000 ml

Tämä saippuaton ja kevyesti vaahtoava puhdistusgeeli poistaa epäpuhtaudet tehokkaasti kaikilta ihotyypeiltä. Se jättää kasvot täydellisen puhtaiksi ja pehmeiksi säilyttäen samalla ihon luonnollisen kosteustasapainon.

Miten se toimii?

Geeli muuttuu veden kanssa kevyeksi ja ilmavaksi vaahdoksi, joka nostaa lian ja meikin rippeet iholta hellävaraisesti. Sitruunamelissa ja laventeliuutteet rauhoittavat ihoa puhdistuksen aikana, tehden rutiinista miellyttävän ja virkistävän kokemuksen. Tasapainoisen koostumuksensa ansiosta iho ei tunnu pesun jälkeen kiristävältä tai kuivalta, vaan säilyttää elastisuutensa. Käytännöllinen kahden pullon pakkaus varmistaa, että suosikkipuhdistajasi ei lopu kesken.

Sopii

Kaikki ihotyypit · Normaali iho · Kuiva iho · Päivittäinen puhdistus · Kosteutus

Mikä tekee siitä ainutlaatuisen?

  • Saippuaton koostumus puhdistaa syvältä ärsyttämättä tai kuivattamatta ihon suojabarriääriä
  • Sisältää luonnollisesti rauhoittavia uutteita sitruunamelissasta ja laventelista
  • Riittoisa duo-pakkaus tarjoaa pitkäkestoisen varaston ammattitason ihonhoitoa
  • Valmistettu ilman keinotekoisia hajusteita ja väriaineita puhtaamman lopputuloksen saavuttamiseksi

Usein kysytyt kysymykset

Miten käytän Dermalogica Special Cleansing Gel -puhdistusgeeliä parhaan tuloksen saamiseksi?
Annostele pieni määrä geeliä kostutetuille sormille ja levitä kasvoille sekä kaulalle. Lisää vettä vaahdottaaksesi tuotteen kunnolla, hiero hellävaraisesti ja huuhtele lopuksi huolellisesti haalealla vedellä.

Mille ihotyypille Dermalogica Special Cleansing Gel sopii parhaiten?
Tämä puhdistusgeeli on kehitetty sopimaan kaikille ihotyypeille, mutta se on erityisen pidetty normaalin ja kuivan ihon hoidossa. Sen mieto koostumus puhdistaa tehokkaasti häiritsemättä ihon omaa suojavaippaa.

Koko: 1000 ml

Tuotenumero: C30707-30707