Lancôme Teint Idole Ultra Wear Shape Sticks 420 Bisque (N) / Châtaigne - 9 g

Tämä monikäyttöinen meikkipuikko toimii meikkivoiteena, peiteaineena ja varjostusvärinä tarjoten täydellistä joustavuutta meikkirutiiniisi. Sen kermainen koostumus sulautuu iholle vaivattomasti jättäen luonnollisen mattapintaisen ja tasaisen lopputuloksen, joka kestää koko päivän.

Miltä se näyttää?

Puikon kevyt ja sammattiinen tekstuuri liukuu iholla pehmeästi ja on erittäin helppo häivyttää saumattoman lopputuloksen saavuttamiseksi. Vinon muotoilunsa ansiosta puikko mahdollistaa tarkan levityksen niin kasvojen suurille alueille kuin hienovaraisuutta vaativiin kohtiin, kuten silmien alle tai nenänvarteen. Koostumus tuntuu miellyttävältä ja joustavalta iholla ilman, että se kertyisi juonteisiin tai näyttäisi kuivalta. Lopputulos on huoliteltu ja kiilloton, säilyttäen raikkautensa aamusta iltaan saakka.

Sopii

Kaikille ihotyypeille · Varjostukseen · Arkeen & juhlaan · Tasaiselle ihon sävylle

Mikä tekee siitä ainutlaatuisen?

  • Monitoiminen muotoilu mahdollistaa ihon virheiden peittämisen, sävyn tasoittamisen ja kasvonpiirteiden korostamisen yhdellä tuotteella.
  • Kerrostettava peittävyys puolipeittävästä täyteläiseen takaa kestävän ja huolittelun lopputuloksen jopa 24 tunniksi.
  • Rikastettu skvalaanilla ja E-vitamiinilla, jotka auttavat ylläpitämään ihon kosteustasapainoa ja hoitavat ihoa käytön aikana.
  • Innovatiivinen viisto applikaattori on suunniteltu ammattimaiseen tarkkuuteen ja helppoon käytettävyyteen.

Usein kysytyt kysymykset

Miten Lancôme Teint Idole Ultra Wear Shape Stickia käytetään varjostukseen?
Valitse omaa ihonsävyäsi hieman tummempi sävy ja levitä puikkoa poskipäiden alle, leukalinjaan ja nenän sivuille. Häivytä väri sormenpäillä, siveltimellä tai meikkisienellä luodaksesi luonnollisia varjoja ja korostaaksesi kasvojesi muotoja.

Sopiiko Lancôme Teint Idole Ultra Wear Shape Stick kuivalle iholle?
Kyllä, sillä koostumus sisältää kosteuttavaa skvalaania ja ravitsevaa E-vitamiinia, jotka tekevät siitä miellyttävän myös kuivemmalla iholla. Kermainen tekstuuri levittyy tasaisesti korostamatta kuivia kohtia ja jättää ihon pinnan pehmeäksi ja joustavaksi.

Koko: 9 g

Tuotenumero: 197918