C-Tetra® Advanced
20 % C-vitamiini Geeliseerumi Fytoeksosomeilla
Suojaa ihoa ennenaikaiselta ikääntymiseltä ja kirkasta ihoa nopeasti uuden sukupolven 20 % C-vitamiinin ja ihon suojakerrosta tukevan teknologian avulla.
Kliinisesti todistettu kirkastavan ihoa ja vähentävän näkyvästi ryppyjä 7 päivässä[1] ilman ihon suojakerroksen häiriintymistä[1]. C-Tetra Advanced on suunniteltu tarjoamaan tehokasta näkyvää kirkastusta, ihon tasoitusta ja päivittäistä antioksidanttista suojaa.
Älykäs ainesosayhdistelmä sisältää stabiloitua 20 % C-vitamiinia ja uudistavia fytoeksosomeja syvälliseen ja hallittuun imeytymiseen sekä tehokkaan antioksidantin acetyl zingeronen, joka neutraloi vapaiden radikaalien ikääntymisvaikutuksia.
Tuloksena? Tehokas, ikääntymistä ehkäisevä C-vitamiiniseerumi, joka toimii älykkäämmin - ei kovemmin.
TÄRKEIMMÄT HYÖDYT
- Tehokas ihon kirkastus
- Kliinisesti todistettu kirkastavan ihoa ja tasoittavan sävyä näkyvästi 7 päivässä, jättäen ihon säteileväksi.[1]
- Ihon suojakerroksen tuki
- Tehokkaat fytoeksosomit toimittavat ravitsevat bioaktiivit ihosoluihin nopeasti ja tehokkaasti, ilman häiriöitä.[1]
- Suoja ennenaikaista ikääntymistä vastaan
- Suojaa ihoa vapailta radikaaleilta, saasteilta ja päivittäisiltä ympäristörasituksilta.
- Sileä ja tasainen iho
- Kliinisesti todistettu parantavan ihon sileyttä ja rakennetta 7 päivässä, jättäen ihon pehmeäksi ja viimeistellyksi.[1]
- Kevyt viimeistely
- Nopeasti imeytyvä geeliseerumi kosteuttaa, tasoittaa ja valmistelee ihon päivää varten.
TÄRKEIMMÄT AINESOSAT
- 20 % stabiloitu C-vitamiini (Tetrahexyldecyl Ascorbate)
- Erittäin tehokas mutta hellävarainen C-vitamiinin muoto, joka kirkastaa ihoa ja suojaa ikääntymiseltä.
- Fytoeksosomit
- Luonnollisesti kapseloidut, ne kuljettavat proteiineja, lipidejä ja viestimolekyylejä ihosoluihin ja tukevat ihon terveyttä ja kimmoisuutta.
- Acetyl Zingerone
- Superantioksidantti, joka tehostaa C-vitamiinin vaikutusta ja suojaa ihoa vapailta radikaaleilta ja ympäristörasituksilta.
- Monimolekyylinen hyaluronihappo
- Sitouttaa kosteutta ihoon täyteläistäen ja kosteuttaen ihoa syvältä.
- N-asetyyliglukosamiini (NAG)
- Tukee ihon suojakerrosta, tasoittaa ihohuokosia ja lisää ihon omaa hyaluronihapon tuotantoa
Tuotenumero: 193748
- 2026-07-23
Uusi C-vitamiini, jota testaan juuri nyt uteliaana. Tähän mennessä se on ollut uskomattoman hyvä ja tehokas pigmenttimuutoksiani vastaan. Tuoksuu kesäappelsiineille.
- 2026-07-11
Ihana tuote ja tuoksuva. Löysi kodin Medik8:lta. Ja Nordic Feelillä on hyvät hinnat!
- 2026-06-25
Upea C-vitamiiniseerumi! Käytän sitä päivällä aurinkosuojan alla ja se imeytyy ihoon nopeasti. Seerumin koostumus on kevyt, ei vetinen vaan maitomainen. Tuoksuu kevyesti sitruunalta ja tuntuu erittäin hyvältä iholla. Olen aiemmin reagoinut muihin C-vitamiinituotteisiin, mutta tämä rakastaa ihoani. Yhdessä kasvoveden, Medik8 C-Tetra Advancedin ja aurinkosuojan kanssa saan täydellisen meikkipohjan päiväksi ja meikki leviää kauniisti valumatta.
- 2026-06-17
Upeaa. Valkaisee ihoa ihanasti joka päivä.
- 2026-04-29
Mieto sitruksen tuoksu. Kirkastaa ihoa. Tykkään!
- 2026-03-14
Runsaat hyödylliset C-tipat, täydellinen suoja aurinkosuojakertoimen 50 alla.
- 2026-03-04
Upea seerumi, joka lunastaa lupauksensa!
- 2026-02-19
Upea glow!
- 2026-02-06
Luottotuote, varmaan neljäs pullo menossa.
- 2026-01-16
Tekee ihosta kuulaamman näköisen. Tykkään





