Madagascar Centella Hyalu-Cica Moisture Cream on kosteuttava kasvovoide, jonka kevyt geeli- ja voidemainen koostumus antaa iholle syvää kosteutta ja pitkäkestoista mukavuutta. Koostumus perustuu patentoituun Hyalu-Cica-kompleksiin, joka yhdistää Madagaskarilta peräisin olevan Centella Asiatica -uutteen ja kolme erilaista hyaluronihappoa tukemaan ihon luonnollista suojamuuria, rauhoittamaan herkkää ihoa ja ehkäisemään kosteuden haihtumista. Voide sisältää lisäksi niasiiniamidia ja adenosiinia, jotka auttavat tasoittamaan ihon sävyä ja parantavat sen kimmoisuutta. Hydrolysoitu kollageeni auttaa säilyttämään kosteuden ja tekee ihosta pehmeämmän näköisen, kun taas kasviuutteet kuten vihreä tee, meloni ja banaanikukka ravitsevat ja suojaavat ihoa ulkoisilta rasituksilta.
Koostumus on dermatologisesti testattu ja sopii kaikille ihotyypeille - myös herkälle iholle.
Levitä ja levitä hellävaraisesti iholle ihonhoitorutiinisi viimeisenä vaiheena ja taputtele kevyesti imeytyäksesi ihoon
5Perustuu 5 arvosteluun
5100%
40%
30%
20%
10%
2026-03-21
Ihanan kosteuttava tuote! Imeytyy hyvin, ja sopii erinomaisesti meikin alle. Tästä tuli heittämällä yksi luottotuotteistani.
Jenny L
2026-03-20
Hyaluronihappo kosteuttaa ihoani hyvin. Olen löytänyt iholleni sopivan VOITEEN.
Anne-Mette
2026-03-12
Uusi suosikkini kylpyhuonekaapissa! Tuoksuu uskomattoman hyvältä ja viilentää kasvoja mukavasti jättäen miellyttävän kosteutetun tunteen. Rakastan tätä tuotetta!
Rebecca
2025-11-23
Iho tuntuu todella kosteutetulta jo muutaman päivän käytön jälkeen!
Rebecca
2025-04-29
Tarjoaa erittäin hyvää kosteutta useiden tuntien ajan.