Replica Lazy Sunday Morning -kynttilä tuo mieleen juuri pestyjen pellavaisten lakanoiden pehmeän tunteen aurinkoisena aamuna. Puhdas, raikas ja rauhoittava valo lämmittää ihoa lempeästi. Tämä kynttilä on valmistettu korkealaatuisesta mineraalivahasta ja kestää jopa 40 tuntia.
Kynttiläasiantuntemus ja palamisaika: REPLICA-kynttilät valmistetaan Ranskassa laadukkaasta vahasta ja niiden paloaika on 40-41 tuntia. Vahan laatu ei heikkene palamisen aikana.
Tee näin: Kun sytytät tuoksukynttilän ensimmäisen kerran, anna sen palaa vähintään tunnin ajan, kunnes kaikki vaha on sulanut pinnalta. Se auttaa kynttilää sulamaan tasaisesti koko käytön ajan. Anna tuoksukynttilävahan palaa 3-4 tuntia kerrallaan. Liekin voi tukahduttaa kynttiläsammuttimella. Älä sammuta puhaltamalla. Leikkaa sydänlanka jokaisen käyttökerran jälkeen 3-5 mm pituiseksi. Aseta sydänlanka takaisin paikalleen kynttilän puhaltamisen jälkeen. Älä koskaan aseta palavaa kynttilää vetoisaan paikkaan tai lasi-, puu- tai marmoripinnalle.
TÄRKEÄÄ: SYTTYVÄÄ KUNNES KUIVUNUT. VÄLTÄ AVOTULTA JA MUITA LÄMMÖNLÄHTEITÄ. VARO SUIHKUTTAMASTA SILMIIN.